Ma 2019. december 12., csütörtök, Gabriella napja van. Holnap Luca és Otília napja lesz.

Könyvtár

A iskolai könyvtár története körülbelül 30 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Ekkor még két különálló könyvtár működött a településen, az iskolai és a település nagykönyvtára.

A könyvtárat folyamatos fejlődés jellemzi, hiszen indulásakor az iskolai könyvtárnak nem volt állandó helye és a könyvek száma is sokkal kevesebb volt. A könyveket ideiglenesen elhelyezték tanteremben, vagy ha más lehetőség nem volt a folyosón.

Az iskola felújítása, bővítése után- körülbelül 15 éve- működik jelenlegi, állandó helyén.

A könyvtár életében nagyon fontos, meghatározó esemény az volt, amikor a községi-, és iskolai könyvtár összevonása megtörtént kb.10 éve, hiszen ez eredményezte a könyvállomány számának növekedését.

A máig is tartó fejlődésben fontos szerepet játszik az Encsi Kistérségi Társulás, mert ún. letét- könyvállományt (nagy számban jelent szép és értékes könyveket) biztosít a könyvtár számára, melyet a szalaszendi lakosok diákok, felnőttek egyaránt élvezhetnek.

A fen említettek szerin a könyvtár ajtaja nyitva áll az iskola tanulói, dolgozói, mint Szalaszend lakosai számára.

A könyvtár vezetője Hatala József pedagógus.

Lehetőség nyílik 16-20 fő számára a helyben olvasásra,de a könyvek kölcsönzésre is.

Már csak
van hátra nyári szünetig.

Szavazások

Vakáció